• W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 8.00 i 18.30 i dodatkowa Msze św. o godz. 10.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
  • Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu.
  • Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
    Gorzkie Żale z nauką pasyjną: niedziela o godz. 17.45
    Droga Krzyżowa: piątek – dla dzieci o godz.17.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej ok.19.00 
  • W Kościele w Polsce rozpoczyna się 54 Tydzień Trzeźwości Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Wydarzenie potrwa od dzisiejszej niedzieli do soboty 20 lutego.  Wielkim apostołem tej sprawy był kard. Stefan Wyszyński, który będzie  beatyfikowany w tym roku.  „Kryzys to słowo, które w obecnej sytuacji słyszymy bardzo czę­sto, czy sami nawet często je wypowiadamy. Na kryzys, który jest konsekwencją pandemii, nakładają się inne negatywne zjawiska społeczne, które niepokoją i powodują lęk o przyszłość. Przed nami staje poważne wyzwanie, by ten kryzys pokonywać, gdyż trwanie w nim to trwanie w napięciu i niepokoju, który od­biera radość z codziennego życia..”. Jednym ze sposobów pokonywania kryzysu jest dbałość o własną trzeźwość i trzeźwość całego Narodu.  Zachęcamy by chętni wpisywali się do Księgi Trzeźwości, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. W ten zewnętrzny sposób będziemy mogli wyrazić nasze duchowe wsparcie dla osób zniewolonych nałogiem i dla rodzin cierpiących z tego powodu.
  • Grupa Charytatywna przyjmuje ofiary dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Serdeczne Bóg zapłać za każdy gest solidarności z potrzebującymi.
  • Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium w Warszawie.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marian Redzik, Ryszard Chrzanowski i Ryszard Woźniak, zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

 

Na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych