• W dzisiejszą niedzielę oraz jutro, 18 maja radujemy się 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar życia naszego wielkiego Rodaka,  za jego pontyfikat, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Jak on pragniemy zawierzyć Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy i naszą Ojczyznę.  W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy świętych. Jutro w naszej świątyni będziemy sprawować uroczystą Mszę św. dziękczynną o godz. o godz. 18.30.
  • Uroczystość odpustową będziemy świętować w  sobotę 23 maja z tej racji, że za tydzień w niedzielę 24 maja, kiedy przypada dzień naszej Patronki wypada niedziela Wniebowstąpienia pańskiego.
    Przygotowanie duchowe:
    piątek i sobota  –  Msze św. z kazaniem  godz. 7.00 10.00 i 18.30
    Adoracja najświętszego Sakramentu przez cały dzień, będzie w konfesjonale ksiądz, abyśmy mogli skorzystać ze spowiedzi. uroczysta  Msza św. o Matce Bożej Wspomożenia Wiernych w sobotę  godz.18.30 (nie będzie to Msza św. z niedzieli) poprzedzona będzie nabożeństwem majowym i procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  • Od jutra rozpoczynamy Dni Modlitw o urodzaje: „W dni modlitw błagalnych i dni kwartalne kościół modli się do Boga w różnych potrzebach ludzi, zwłaszcza o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy, i publicznie składa Bogu dzięki”.
  • Przypominamy, że kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Mimo ograniczeń związanym z pandemią, starajmy się przystępować do sakramentów świętych spowiedzi i komunii świętej.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. Nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Orliński i Zbigniew Kostka; zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzień dzisiejszy i najbliższy tydzień życzymy wiele Bożego pokoju, ufności i nadziei, oraz opieki naszej Patronki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.