• W tym tygodniu 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy  XIX Światowy Dzień Chorego, ustanowionego przez św. Jana Pawła II po hasłem: Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi! 

    Papież Franciszek swoim Orędzia na dzień Chorego pisze między innymi: „…Obchody Światowego Dnia Chorego, to odpowiedni moment, by zwrócić szczególną uwagę na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują, zarówno w miejscach przeznaczonych na ich pielęgnację, jak i na łonie rodziny czy wspólnot. Nasze myśli kierujemy w szczególności do tych, którzy na całym świecie cierpią z powodu skutków pandemii koronawirusa. Wszystkim, zwłaszcza najuboższym i usuniętym na margines wyrażam moją duchową bliskość, zapewniając o trosce i miłości Kościoła…. Temat tego dnia czerpie inspirację z fragmentu Ewangelii, w którym Jezus krytykuje obłudę tych, którzy mówią, ale nie czynią (por. Mt 23, 1-12). Kiedy wiara sprowadza się do pustej retoryki, nie angażując się w historię i potrzeby drugiego, wówczas brakuje spójności między wyznawaną wiarą a prawdziwym życiem. Jest to poważne zagrożenie. Dlatego Jezus używa mocnych wyrażeń, aby ostrzec przed niebezpieczeństwem popadnięcia w bałwochwalstwo samego siebie i stwierdza: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście” (w. 8)…”

  • W naszej parafii  w tym roku z racji pandemii nie odbędzie się spotkanie z osobami chorymi i starszymi. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w Grupie Charytatywnej z ks. Leszkiem i Siostrą Bogusławą. Dziękuję za całoroczną pracę, dzięki której możemy przyjść z pomocą najbardziej potrzebującym osobom z naszej parafii. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy systematycznie wspierają fundusz, dzięki któremu możemy przyjść z pomocą ubogim z naszej parafii.
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej w sobotę 13 lutego. Początek o godz. 17.30, modlitwa różańcowa  i o godz. 18.30 uroczysta Msza św.
  • Możemy się zaopatrzyć w mały, kieszonkowy modlitewnik: „Pomoc moja od Pana”. Znajdziemy w nim między innymi: sposób uczestniczenia w Eucharystii na sposób duchowy i komunia duchowa i wiele innych modlitw na obecny trudny czas pandemii. Modlitewnik znajduje się przy prasie religijnej.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

Naszym Gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką i w stawiennictwem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.