• W minioną środę zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy Bogu za ten szczególny czas łaski, kiedy dane nam było wysłuchać Słowa Bożego i skorzystać z sakramentu pokuty i eucharystii. W dalszym ciągu zachęcamy do przystępowania do spowiedzi. Spowiadamy przed Mszą św.
  • W związku z rozwojem pandemii prosimy o zachowanie wymogów sanitarnych: zakrywamy maseczką  nos i usta, dezynfekujemy ręce przy wejściu do kościoła i zajmujemy całą przestrzeń kościoła i kaplicy zachowując odpowiednią odległość między sobą.
  • W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć  zobowiązanie modlitewnej adopcji dziecka poczętego.
  • W minionym tygodniu uroczystością św. Józefa, 19 marca, zaczął się Rok Rodziny. Papież ogłosił go z okazji 5. rocznicy podpisania adhortacji „Amoris Laetitia”. Ma być poświęcony pogłębianiu zrozumienia treści tego dokumentu oraz wzmocnieniu rodzin na całym świecie.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na początku Mszy św., prośba o punktualne przyjście do kościoła, gdyż w innym czasie palmy nie będą poświęcane.
  • Serdecznie zapraszamy na koncert: Stabat Mater Pergolesiego po Mszy św. wieczornej ok. 19.30 informacje na tablicy ogłoszeń.
  • W dalszym ciągu możemy składać ofiary pomoc dla konkretnej rodziny w Syrii w ramach programu „Rodzina rodzinie”. Ofiary można składać do puszki na stoliku po prawej strony przy wyjściu z kościoła.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Szamborska i Stefan Wysiadecki, zmarłych polecamy w naszych modlitwach: wieczny odpoczynek..

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.