Drodzy Bracia i Siostry, Kochani Parafianie,

przeżywamy dzisiaj piątą niedzielę Wielkiego Postu, którą nazywamy niedzielą Męki Pańskiej. Będzie to kolejna niedziela, podczas której nie będziemy mogli uczestniczyć we Mszy św. z powodu epidemii koronawirusa. Jak dobrze wiecie liczba uczestników liturgii została ograniczona do 5 osób. Dlatego, tak jak w ubiegłą niedzielę, będziemy w naszym kościele odprawiać dodatkowo trzy Msze św. o godz. 9:20, 10:40 i 16:00, pozostałe według porządku niedzielnego: o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:30.

Dla nas, duszpasterzy jest to trudne doświadczenie. Sądzę, że i dla  Was, moi Drodzy też nie jest to łatwe. Pasterz pozbawiony jest widoku owiec a owce pozbawione pasterza, to smutny i bolesny widok. Ale prosimy Was pamiętajcie, że stając przy ołtarzu podczas sprawowania Najświętszej Ofiary jesteśmy blisko każdej i każdego z Was. Szczególnie pamiętamy o osobach starszych, samotnych, poszukujących.

Przypominam, że ten wyjątkowy i trudny dla nas wszystkich czas warto dobrze wykorzystać dla pogłębienia naszych relacji rodzinnych, pomyślenia o swoim życiu, o tym co jest dla nas najważniejsze i w czym (w kim) pokładamy nadzieję. Być może obecny czas będzie dla wielu z nas okazją by doświadczyć głodu Eucharystii i Słowa Bożego. O ile jednak Komunia św. jest niedostępna z racji ograniczeń, to Pismo św. macie w zasięgu ręki. Postarajcie się podjąć systematyczną, modlitewną lekturę Słowa Bożego. Polecam Wam stronę Centrum Duchowości Salwatorianów https://www.cfd.sds.pl w Krakowie. Otrzymacie tam cenne wskazania jak czytać Pismo św. w duchu lectio divina. Zachęcam byście mogli skorzystać z rekolekcji: W godzinie próby.

Odczytajcie uważnie dzisiejszą Ewangelię o wskrzeszeniu Łazarza. Zobaczmy, że Jezus nie zostawia człowieka w jego cierpieniu. Wychodzi mu naprzeciw ze słowem umocnienia. Jego słowo jest stwórcze, niesie życie. Postarajmy się zobaczyć siebie obok Marty i Marii i dostrzec Jezusa jak idzie do każdego z nas z tym darem pocieszenia i umocnienia. Podobnie jak Jezus postawił pytanie Marcie, stawiam każdemu z nas pytanie o jego wiarę. Może w tych dniach będzie nam łatwiej odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Moi Drodzy, korzystajcie z możliwości uczestnictwa w Eucharystii poprzez radio i telewizję. Być może za tydzień będziecie mogli się również połączyć z naszą parafią drogą internetową.

Przypominamy, że w kaplicy naszego kościoła ma miejsce całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Starajmy się trwać przed obliczem Jezusa i zanosić nasze błagalne prośby, by nas przeprowadził przez ten trudny czas. Od 19 marca podjęliśmy modlitwy za dotkniętych i zagrożonych pandemią za wstawiennictwem św. Józefa Oblubieńca i Opiekuna Pana Jezusa.

Módlmy się za siebie nawzajem, by Jezus udzielił każdemu tych łask, jakich w tym czasie najbardziej każdy z nas potrzebuje.

Dziękujemy serdecznie za wszelkie wyrazy życzliwości, które otrzymujemy drogą telefoniczną i podczas osobistych spotkań. Wszystkim życzymy wiele pokoju i ufności pokładanej w naszym Zbawicieli i w Jego Najświętszej Matce. Niech ten najbliższy tydzień w drodze do Świąt Wielkanocnych będzie szansą do umacniania wzajemnych relacji i naszej więzi z Bogiem.

  • Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17:45. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19:00 z uwzględnieniem ograniczonej liczby osób.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 15:00.
  • Grupa Charytatywna rozprowadza świece na stół wielkanocny.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Jerzy Sośniak, którego polecamy w modlitwach: Wieczny odpoczynek….

 

Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na dzień dzisiejszy i na kolejny wielkopostny tydzień.