• Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Liturgiczny Okres Wielkanocny. Za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Parafialna Grupa Caritas rozpoczęła Projekt „Zalesie 3”. Zorganizowali pomoc dla naszej niepełnosprawnej parafianki. Nasza Siostra oprócz ograniczeń zdrowotnych mieszka w bardzo trudnych warunkach. Od jutra rozpoczynamy remont w domu, aby choć trochę polepszyć warunki do życia. Po mszy ofiarami do puszek możemy pomóc parafiance, która zapewnia o modlitwie za wszystkich darczyńców.
  • Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła, którzy zapraszają na swoje spotkanie do salki na plebanii na godzinę 16:30.
  • W najbliższy piątek 24 maja w naszej Parafii obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, jest to dzień odpustu. Od środy zapraszamy na przygotowanie duchowe, które poprowadzi Maciej Karwacki, z Instytutu Rodziny Świętego Pawła. Msze św. z nauczaniem w środę i czwartek o 10:00 i 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 11:00 do wieczornej mszy.
  • W piątek w dzień odpustu: Msze św. o godz. 7:00, 8:00, 10:00 i uroczysta Msza święta o godz. 18.30 podczas której Kardynał Kazimierz, Pasterz naszej Diecezji, udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, a na zakończenie Procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. Tego dnia nabożeństwo majowe będzie odmówione między Mszą a procesją.
  • W czwartek dodatkowo przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na godzinę 17:00 zapraszamy dzieci na spowiedź przed rocznicą Pierwszej Komunii, która będzie świętowana w najbliższą niedzielę na mszy o godz. 13:00.
  • W niedzielę 26 maja zapraszamy na Festyn Rodzinny, w który zaangażowały się wspólnoty z naszej Parafii. Naszym celem oprócz rodzinnego świętowania jest zebranie środków umożliwiających zbudowanie łazienki przy kościele. Oprócz wybudowania samego pomieszczenia potrzebne jest również zaprojektowanie i wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. Oprócz ciekawych artykułów w tygodnikach jest dostępny nowy Magazyn Gościa Niedzielnego.
  • Z pewnym wyprzedzeniem podajemy informacje o Uroczystości Bożego Ciała, które przypada na 30 maja. Główna Msza z procesją do czterech ołtarzy będzie o godzinie 13:00. Procesja będzie przebiegać jak w ubiegłym roku. Zachęcamy do licznego udziału w Procesji naszych Parafian i gości, a szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe, asystę kościelną i ministrantów, szafarzy i bielanki. Koordynowaniem przygotowań zajmuje się ks. Janusz z siostrą Jadwigą. Pierwszy Ołtarz przy ul. 3-maja przygotowują tradycyjnie mieszkańcy ulic 3 maja, Orężnej, Pomorskiej i wszystkich pobocznych. Drugi na rondzie przy Krzyżu przygotowują Koła Żywego Różańca, Pomocnicy Maryi Matki Kościoła i Legion Maryi. Trzeci ołtarz przy ulicy Kopernika, przygotowują mieszkańcy tejże ulicy jak i pobocznych, wraz z parafianami z Redutowej. Czwarty przygotowuje Chór Parafialny i Schola Dziecięca z rodzinami.
  • W ostatnich tygodniach do wieczności odeszli: Elżbieta Jóźwicka, Kazimierz Drdzeń i Kazimierz Gożałczyński, których polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…