• Dzisiaj od 11:00 serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny, który organizują wspólnoty z naszej Parafii. Dziękuje wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w nasze radosne świętowanie Odpustu, Dnia Dziecka i Dnia wszystkich Mam. Naszym celem oprócz rodzinnego świętowania jest zebranie środków umożliwiających zbudowanie łazienki przy kościele. W kotłowni jest stara mała łazienka od lat wyłączona z używania ze względu na swoje położenie i podłączenie do małego szamba pod garażem. Wspólnoty Domowego Kościoła są odpowiedzialne za sprawy ekonomiczne i rozliczenie finansowe festynu. Od razu serdecznie zapraszam na Areopag Parafialny na 9 czerwca na godzinę 11:00, tym razem do salki parafialnej, aby podsumować bieżący rok i zaplanować przyszły. Gorąco zachęcam tych, którzy mają jakieś sugestie czy uwagi, aby w duchu jedności szukać dobra Parafii i Parafian.
  • Dziękujemy ks. Bartoszowi, siostrze Jadwidze, animatorom, ministrantom i wszystkim zaangażowanym w Uroczystość Odpustową i Bierzmowanie.
  • Parafialna Grupa Caritas w Projekcie „Zalesie 3” zebrała 7366 zł i 62 grosze, 4 euro i 25 centów. Swoje podziękowanie chciała złożyć nasza parafianka: Bardzo chciałam podziękować wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc. Jestem wdzięczna za życzliwość i wsparcie. Zmagam się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Mimo tego, staram się żyć aktywnie, na ile pozwala mi mój organizm. Nie poddaję się, mając życzliwe osoby wokół siebie. Serdeczne Bóg zapłać. Niech Nasza Patronka ma Was w swojej Matczynej opiece.
  • We wtorek 28 maja jest wspomnienie liturgiczne Prymasa Tysiąclecia bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i nabożeństwo do Patrona bieżącego roku o godzinie 18:00.
  • Pragniemy podkreślić zmianę godziny Procesji Bożego Ciała. Główna Msza z procesją do czterech ołtarzy będzie o godzinie 13:00. Procesja będzie przebiegać jak w ubiegłym roku. Zachęcamy do licznego udziału naszych Parafian i gości, a szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe, asystę kościelną i ministrantów, szafarzy i bielanki. Prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii lub kancelarii. Próba dzieci do sypania kwiatów w środę o godzinie 17:00.
  • W sobotę, pierwszą miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 18:00. Od 1 czerwca rozpoczynamy Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – będą odprawiane w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy o 18:30.
  • W następną niedzielę Święto Dziękczynienia, będzie zbierana puszka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. Jest bardzo ciekawy nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

SŁOWO METROPOLITY WARSZAWSKIEGO PRZED ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ UROCZYSTOŚCIAMI

Drodzy Diecezjanie!

Przed nami bardzo ważny tydzień w roku liturgicznym. W czwartek, 30 maja w uroczystość Bożego Ciała, będziemy czcić Najświętszy Sakrament idąc w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy z archikatedry na plac Piłsudskiego.

W niedzielę, 2 czerwca przeżyjemy kolejny Dzień Dziękczynienia. Chcemy uwielbić Pana Boga w Jego Opatrzności, dziękować Mu, zawierzyć nas samych, nasze rodziny, parafie, wioski i miasta, naszą ojczyznę. W tym roku wprowadzimy do świątyni i dołączymy do pocztu świętych i błogosławionych relikwie św. Królowej Jadwigi jako znak jej obecności i aktualności, zwłaszcza w sprawach troski o naukę, o ubogich i biednych. Wspominając św. Jadwigę, przybliżymy również osobę św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego wprowadzając do prezbiterium świątyni ich popiersia.

Siostry Służebniczki NMP będą dziękować za 25 lat beatyfikacji ich założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego. To świetlany przykład troski o wychowanie, o dzieci i ubogich pozbawionych możliwości należnej im opieki. W tym dniu wspominamy także bł. ks. Jerzego Popiełuszkę w roku 40-lecia jego męczeńskiej śmierci.

Na te dwie uroczystości:  Boże Ciało o godz. 10:00 i Dzień Dziękczynienia o godz. 12:00 zapraszam mieszkańców Warszawy i całej archidiecezji. Mszy świętej sprawowanej 2 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Proszę również o udział w procesji na trasie między placem Piłsudskiego a Świątynią Opatrzności Bożej w godzinach od 8:00 do 12:00. Ufam, że w ten sposób umocnimy nasz związek z Kościołem i powierzymy nasze codzienne sprawy Bogu i Jego świętej Opatrzności.

Zapraszam wszystkich tym serdeczniej, że jest to ostatnie takie zaproszenie w moim biskupim posługiwaniu w Warszawie.

† Kazimierz Kardynał Nycz