• W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 16.00 grupa naszej młodzieży przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. bp Tadeusz Pikus. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania i ich rodziców i świadków. Po Mszy św. zostanie uroczyście poświęcone nowe tabernakulum.
 • W dzisiejszą niedzielę Trójce Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 • Dzisiaj także gościmy Siostrę Agnieszkę ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, która podzieli się z nami swoją posługą misyjną w Kongo. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć materialnie jej apostolską posługę.
 • W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę z jednym wyjątkiem, w miejsce Mszy św. o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. o godz. 16.00. Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Łukasz Krymel, a po procesji udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Bezpośrednio po Mszy św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy.
  Trasa procesji ze względu na roboty drogowe będzie przebiegać podobnie jak droga krzyżowa: wyjście z kościoła w kierunku ulicy Modrzewiowej następnie ulicami Grabową, Aleją kasztanów, Aleją Brzóz i Modrzewiową do czwartego ołtarza przy kościele. Bardzo proszę mieszkańców poszczególnych ulic o przygotowanie ołtarzy: o włączenie się do pomocy w przygotowaniu pierwszego ołtarza przy ul. Grabowej I ołtarz, ministranci i Kręgi Kościoła Domowego, w przygotowanie II ołtarza (przy Szkole Podstawowej)  włączą się  Wspólnoty Różańcowe, przy Alei Brzóz chętni do pomocy skontaktują się z p. Katarzyną Czerwińską, ostatni ołtarz przy kościele nasz Chór Parafialny.
  Do udziału w procesji prosimy też o zaangażowanie się Grup Parafialnych: Asysta Kościelna, ministranci, bielanki (dzieci  z klas III w strojach komunijnych), Żywy Różaniec. Prosimy o przyniesienie w najbliższych dnia kwiatów do sypania podczas procesji.
 • Grupa Charytatywna przyjmuje dzisiaj ofiary dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Dziękujemy za pomoc dla potrzebujących,  w tych miesiącach będą one przekazane dla dzieci z naszej parafii wyjeżdżające na  kolonie wakacyjne.  Bóg zapłać.
 • Nabożeństwo Fatimskie jutro 13 czerwca. Początek o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencjach zgłoszonych na kartkach i procesja wokół kościoła. Po procesji Msza św.
 • W piątek po uroczystości Bożego Ciała 17 czerwca jest dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy świętować I rocznicę Komunii św.
 • Prasa religijna do nabycia. Nowe tygodniki. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego Extra” poświęcony Eucharystii i cudom eucharystycznym.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności sp. Kazimierz Cendrowicz, którego polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.