• Dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych dzisiaj o godz. 16.00
  • W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę z jednym wyjątkiem, w miejsce Mszy św. o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. o godz. 16.00, a bezpośrednio po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy.Trasa procesji będzie przebiegać podobnie jak w ubiegłym roku: ulicami Orzechową, 3-go Maja, Matejki, Kopernika, Stołeczną do kościoła. Bardzo proszę mieszkańców poszczególnych ulic o przygotowanie ołtarzy:  o włączenie się do pomocy w przygotowaniu pierwszego ołtarza przy ul. 3-go Maja proszę Wspólnoty Różańcowe,  w przygotowanie II ołtarza (Plac Wolności)  włączą się także Wspólnoty Różańcowe, przy ul. Kopernika chętni do pomocy skontaktują się z p. Markiem Ryżko , ostatni ołtarz przy kościele nasz Chór Parafialny.Do udziału w procesji proszę też o zaangażowanie się Grup Parafialnych: Asysta Kościelna, ministranci, bielanki (dzieci  z klas III w strojach komunijnych), Żywy Różaniec. Prosimy o przyniesienie w najbliższych dnia kwiatów do sypania podczas procesji.
  •  Jutro przypada 37 rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Modlimy się o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Msza św. w katedrze o godz. 19.00.
  •  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca; chorych odwiedzimy przed południem. Po południu spowiedź od godz. 17.30. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane przez cały miesiąc o godz. 18.00.
  • W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30 w kaplicy.
  • Za tydzień  XI Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za niepodległość będziemy mogli wesprzeć dzieło budowy świątyni Opatrzności Bożej składając ofiary do specjalnych puszek.
  • Jest organizowana dwudniowa pielgrzymka w dnia 15-16 czerwca do Komańczy miejsca uwięzienia ks. Prymasa Wyszyńskiego. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii.
  • Zachęcamy do zainteresowania się prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Boryczko, którą polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

 

Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego  tygodnia pod opieką Matki Bożej Wspomożenia.