• Przeżywamy dzisiaj Święto Dziękczynienia. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć dzieło budowy świątyni Opatrzności Bożej składając ofiary do specjalnych puszek.
  • W dzisiejszą niedzielę Trójce Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Dzisiaj także obchodzimy 35 rocznicę konsekracji ks. Kardynała Kazimierza Nycza, naszą modlitwą ogarniamy naszego Pasterza.
  • Dzisiaj także gościmy ks. Krzysztofa Pazio marianina, który podzieli się z nami swoją posługą misyjną w Kamerunie. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć materialnie jej apostolską posługę.
  • W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę z jednym wyjątkiem, w miejsce Mszy św. o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. o godz. 16.00, a bezpośrednio po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy.
    Trasa procesji będzie przebiegać podobnie jak w ubiegłych latach: ulicami Orzechową, 3-go Maja, Matejki, Kopernika, Stołeczną do kościoła. Bardzo proszę mieszkańców poszczególnych ulic o przygotowanie ołtarzy: o włączenie się do pomocy w przygotowaniu pierwszego ołtarza przy ul. 3-go Maja prosimy mieszkańców z tej ulicy,  w przygotowanie II ołtarza (Plac Wolności) włączą się Wspólnoty Różańcowe, przy ul. Kopernika chętni do pomocy skontaktują się z p. Markiem Ryżko , ostatni ołtarz przy kościele nasz Chór Parafialny. Do udziału w procesji prosimy też o zaangażowanie się Grup Parafialnych: Asysta Kościelna, ministranci, bielanki (dzieci  z klas III w strojach komunijnych), Żywy Różaniec. Prosimy o przyniesienie w najbliższych dniach kwiatów do sypania podczas procesji.
  • W piątek po uroczystości Bożego Ciała 9 czerwca jest dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszła wieczności śp. Maria Machnio którą polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.