• Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa  o godz. 18.00.
 • W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę z jednym wyjątkiem, w miejsce Mszy św. o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. o godz. 16.00, a bezpośrednio po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy.
  Trasa procesji będzie przebiegać podobnie jak w ubiegłym roku: ulicami Orzechową, 3-go Maja, Matejki, Kopernika, Stołeczną do kościoła. Bardzo proszę mieszkańców poszczególnych ulic o przygotowanie ołtarzy: o włączenie się do pomocy w przygotowaniu pierwszego ołtarza przy ul. 3-go Maja prosimy mieszkańców z tej ulicy,  w przygotowanie II ołtarza (Plac Wolności)  włączą się  Wspólnoty Różańcowe, przy ul. Kopernika chętni do pomocy skontaktują się z p. Markiem Ryżko , ostatni ołtarz przy kościele nasz Chór Parafialny.
 • Do udziału w procesji prosimy też o zaangażowanie się Grup Parafialnych: Asysta Kościelna, ministranci, bielanki (dzieci  z klas III w strojach komunijnych), Żywy Różaniec. Prosimy o przyniesienie w najbliższych dnia kwiatów do sypania podczas procesji.
 • W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej godzinę przed uroczystością w szkole:
  – klasy VI, VII i VIII o godz. 8.00
  – klasy III, IV i V godz. 10.00
  Dla pozostałych szkół na Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, spowiedź od godz. 17.30.
  Prosimy rodziców o zainteresowanie się i dopilnowanie, aby dzieci zakończyły rok szkolny modlitwą dziękczynną w kościele. Pamiętajmy także o niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek udajemy się na wakacyjny odpoczynek.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się poświęcenie pojazdów przed wyjazdem na wakacje. Pojazdy będziemy święcić po zakończeniu każdej Mszy świętej.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. Są do nabycia filmy: „Największy dar” – o przebaczeniu.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności sp. Wiesława Przybysz, którą polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.