• W najbliższy wtorek ostatni dzień Starego Roku. Uroczyste zakończenie mijającego roku rozpocznie się specjalnym nabożeństwem dziękczynnym o godz. 18.00, następnie Msza św. dziękczynna na zakończenie Starego Roku o godz. 18.30.
  • Dzisiaj także dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o godz. 16.00.
  • W środę Nowy Rok, porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że Nowy Rok jest świętem nakazanym i w tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.
  • Orszak Trzech Króli i kolędowanie odbędą się w Piasecznie 6 stycznia Orszak rozpocznie się o godzinie 12:30 na Skwerze Kisiela, skąd Trzej Królowie ze wszystkimi uczestnikami wyrusza ulicami miasta. Finałem Orszaku będzie wspólne kolędowanie przy szopce na rynku, które poprowadzi zespół D.R.A.M.A.T.. Zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w Orszaku oraz do wspólnego śpiewania kolęd. Zachęcamy do przybycia w strojach pastuszków, aniołków, zwierząt i innych postaci, związanych z wydarzeniem narodzenia Jezusa. Zachęcamy do udziału – szczegóły afiszach w gablocie.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca modlitwy w intencji kapłanów – Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus – godz. 18.00, chorych odwiedzimy w piątek przed południem. Przypominamy że w piątek o godz. 15.00 Msza św., spowiedź 20 minut wcześniej. Przypominamy, że do ważności praktykowania pierwszych piątków istotne jest, aby być w stanie łaski uświęcającej (nie jest konieczne przystąpienie w tym dniu do spowiedzi).
  • W sobotę modlitwy wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30.
  • Na stoliku przy prasie religijnej jest do zabrania biuletyn Caritas Polska w którym są zawarte informacje w jaki sposób możemy przychodzić z pomocą osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej.
  • Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 4 stycznia. Porządek kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem i na stornie parafialnej.
  • Zachęcamy do zainteresowania się prasą religijną: dwumiesięcznik „Miłujcie się” i miesięcznik „Misyjne drogi”, jest także „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem poświęconym rodzinie i przewodnikiem modlitewnym na cały miesiąc.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności Marianna Miazga, którą polecamy w modlitwie: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy  dzień i na najbliższe dni świąteczne uroczystości Bożego Narodzenia życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.