Drodzy Bracia i Siostry, Kochani Parafianie,

dzisiaj Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Będzie to dla nas kolejna niedziela, podczas której z powodu nasilającej się epidemii koronawirusa będzie mogła uczestniczyć we Mszy św. ograniczona liczba osób.  W naszym kościele może przebywać na Mszy św. 40 osób. Aby umożliwić udział we Mszy św. większej liczbie osób, będziemy w naszym kościele odprawiać dodatkowe Msze św.: o godz. 9:20, 10:40, 16:00 oraz ale tylko w Niedzielę Palmową jeszcze o 12.15 i 19.40. A pozostałe według porządku niedzielnego: o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:30. Sygnalizujemy, że  w Niedzielę Wielkanocną Mszy o 12:15 i 19:40 nie będzie. Natomiast oprócz Mszy św. o 16:00 będzie dodatkowa o 17:00.

Podsumowując Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będą odprawiane o godz. 6.00 rezurekcja, 7.00, 8.30, 9.20, 10.00, 10.40, 11.30, 13.00, 16.00, 17:00  i 18:30. Pomimo ograniczeń próbujmy choć raz w tych najbliższych dniach uczestniczyć we Mszy świętej.

Jest to dla wszystkich wyjątkowo bolesne doświadczenie z perspektywą przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich bez możliwości fizycznego uczestnictwa w liturgii. Dla osób, które nie będą mogły z różnych powodów uczestniczyć w liturgii bezpośrednio zachęcamy do uczestnictwa drogą internetową, radiową bądź telewizyjną. Pamiętajmy jednak, aby  na czas transmisji starać się włączyć jak najpełniej skupiając uwagę na wydarzeniach liturgicznych. W te dni starajcie się odczytywać uważnie teksty liturgii Słowa, co może być pomocne w głębszym przeżywaniu liturgii.

Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku będzie odprawiana każdego z tych dni dwukrotnie o 17:00 i o 18:30. Natomiast w Wielka Sobotę tylko raz o godzinie 20:00. Uczestnictwo w liturgii w kościele w te 3 dni będzie możliwe tylko dla osób, które otrzymają kartki, które przy wyjściu dzisiaj będą rozdawane losowo.

Prosimy o zrozumienie, że przy wejściu będą osoby sprawdzające liczbę osób w kościele według reguł narocznych przez pandemię. Ufajmy, że ta sytuacja jest przejściowa i módlmy się, żebyśmy tym bardziej powierzali się Opatrzności Bożej.

Pragniemy zapewnić Was Wszystkich Drodzy Parafianie, z którymi się w te Święta nie spotkamy w kościele, że będziemy o Was pamiętać w sposób szczególny podczas sprawowania Najświętszej Ofiary. W Wielki Czwartek świętujemy dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Z całym zespołem kapłanów i z ks. Jarosławem złączymy się z Wami duchowo. Dziękujemy za przejawy wszelkiej życzliwości jakiej doświadczamy w naszej codzienności kapłańskiego życia i prosimy o modlitwę w naszych intencjach, abyśmy mogli naszą posługę wypełniać jak najowocniej.

Módlmy się za siebie nawzajem, byśmy razem mogli przeżyć te Wielkie Dni naprawdę owocnie. Oby ten trudny dla nas wszystkich czas, był szansą z pogłębianiu naszej wiary i wzajemnych relacji z innymi. Niech Jezus udzieli każdemu i każdej z Was tych łask, jakich w tym czasie najbardziej każdy z nas potrzebuje.

  1. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17:45 z uwzględnieniem ograniczonej liczby osób.
  2. Święcenia pokarmów odbędzie się na zewnątrz kościoła. Po postawieniu święconki na stolikach prosimy o stosowne oddalenie się, Po poświęceniu odbieramy święconki podchodząc pojedynczo. Święcimy od godziny 9:00 do 18:00. Prosimy o jak najwcześniejsze przychodzenie, żeby uniknąć zgromadzenia.

Na ten najbliższy Wielki Tydzień wszystkim tu zgromadzonym i wszystkim, którzy odczytają te słowa życzymy Bożego pokoju i opieki Matki Bożej.

Duszpasterze

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Szamborska i Stefan Wysiadecki, zmarłych polecamy w naszych modlitwach: wieczny odpoczynek..

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.