Drodzy Bracia i Siostry, Kochani Parafianie,

dzisiaj Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Będzie to dla nas kolejna niedziela, podczas której nie będziemy mogli uczestniczyć we Mszy św. z powodu epidemii koronawirusa. W dalszym ciągu utrzymane jest rozporządzenie, że liczba uczestników liturgii została ograniczona do 5 osób. Dlatego, tak jak w ubiegłe niedziele, będziemy w naszym kościele odprawiać dodatkowo trzy Msze św. o godz. 9:20, 10:40 i 16:00, pozostałe według porządku niedzielnego: o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:30.

Jest to dla wszystkich wyjątkowo bolesne doświadczenie z perspektywą przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich bez możliwości fizycznego uczestnictwa w liturgii. Pozostaje łączność drogą internetową, radiową bądź telewizyjną. Jest to jedyny dostępny w tej chwili sposób  przeżywania liturgii. Pamiętajmy jednak, aby  na czas transmisji starać się włączyć jak najpełniej  skupiając uwagę na wydarzeniach liturgicznych klękając, stając czy żegnając się. Od Wielkiego Czwartku będziemy transmitować drogą internetową liturgię z naszego kościoła. Dzięki temu łatwiej będzie nam doświadczyć duchowej jedności naszej parafialnej wspólnoty.

Pragniemy zapewnić Was Wszystkich Drodzy Parafianie, że będziemy o Was pamiętać w sposób szczególny podczas sprawowania Najświętszej Ofiary. W Wielki Czwartek, świętujemy  dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Będziemy się starali z całym zespołem kapłanów i z ks. Mateuszem duchowo łączyć się z Wami. Dziękujemy za przejawy wszelkiej życzliwości jakiej doświadczamy w naszej codzienności kapłańskiego życia i prosimy o modlitwę w naszych intencjach, abyśmy mogli naszą posługę wypełniać jak najowocniej.

W następne dni Wielki Piątek i Sobotę starajcie się odczytywać uważnie teksty liturgii Słowa, co może być pomocne w głębszym przeżywaniu liturgii.

Przypominamy, że w kaplicy naszego kościoła ma miejsce całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Starajmy się trwać przed obliczem Jezusa i zanosić nasze błagalne prośby, by nas przeprowadził przez ten trudny czas. Od 19 marca podjęliśmy modlitwy za dotkniętych i zagrożonych pandemią za wstawiennictwem św. Józefa Oblubieńca i Opiekuna Pana Jezusa.

Módlmy się za siebie nawzajem, byśmy razem mogli przeżyć te Wielkie Dni naprawdę owocnie. Oby ten trudny dla nas wszystkich czas, był szansą z pogłębianiu naszej wiary i wzajemnych relacji z innymi. Niech  Jezus udzieli każdemu i każdej z Was tych łask, jakich w tym czasie najbardziej każdy z nas potrzebuje.

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za wszelkie wyrazy życzliwości, które  otrzymujemy drogą telefoniczną i podczas osobistych spotkań. Wszystkim życzymy wiele pokoju i ufności pokładanej w naszym Zbawicielu i w Jego Najświętszej Matce.

W ostatniej chwili otrzymałem taki oto tekst od Lekarza Profesora, który przeżywa ten czas intensywnie pomagając chorym, a jednocześnie stara się to czynić w bliskiej jedności z Chrystusem. Niech te słowa staną się pomocne w naszej codzienności.

Czas milczenia

Czas ciszy

Czas samotności

Czas Miłosierdzia

Prawda o chorym człowieku w chorym świecie

Człowieku, który oddal koronę złotym bożkom

Osobie oddzielonej od siebie, od imienia

To Adwent Boga i człowieka

Adwent na spotkanie- cos pięknego i ważnego

To adwent Niewidzialnego a juz Wiadomego

Objawionego

Wcielonego

Ukrzyżowanego

Wielka Nocą Spowitego

Wciąż Nieprzyjętego

Zmartwychwstałego

Czekajmy w modlitwie i pracy

W wytrwałości i wdzięczności

W pokoju i ufności

Na przebudzenie OBOJĘTNOŚCIĄ

UKAMIENOWANYCH

Na przyjęcie życia

Na spotkanie siebie w Chrystusie

 • Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17:45 z uwzględnieniem ograniczonej liczby osób.
 • Świece na stół wielkanocny znajdują się na stoliku w kościele i w kaplicy..
 • W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne: liturgia tych dni będzie sprawowana w naszym kościele:
  Wielki Czwartek  i Wielki Piątek o godz. 18.30
  Wielką Sobotę o godz. 20.00.
  uczestnictwo w liturgii tych dni także z uwzględnieniem ograniczonej liczby osób.
 • Święcenia pokarmów w kościele nie będzie. Natomiast możemy podjąć modlitwę nad pokarmami wielkanocnymi w naszych domach we dług podanego tekstu, który znajduje się na stronie internetowej naszej parafii:
 • Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego: o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 9.20, 10.00, 10.40, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.30.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na dzień dzisiejszy i Wielki Tydzień.