• Dziś serdecznie zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego na godzinę 18:00. Bieżący rok przebiega pod hasłem: Kochać i walczyć o Ojczyznę. Dodatkowo Grupy Różańcowe i Pomocnicy Matki Kościoła wyszli z inicjatywą, aby po mszy wieczornej modlić się jedną częścią Różańca jako wynagradzanie za bluźniercze ataki na chrześcijan i symbole religijne. Przykładem jest warszawska restauracja „Madonna”, w której znajdują się liczne obrazy znieważające wizerunki Matki Boskiej czy Jezusa. Maryja jest tam przedstawiana w wulgarnych kontekstach. Dodatkowo Instytut Ordo Iuris przygotował apel przeciwko wykorzystywaniu w ramach marketingowych akcji chrześcijańskich symboli w profanującej formie. Apel można podpisywać na stronie chronmyswietosci.pl.
  • Najbliższy piątek 2 lutego to I piątek miesiąca, a zarazem święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), dodatkowe Msze św.: o godz. 10.00 i o godz. 17.00, nie będzie natomiast Mszy o godzinie 15:00. Podczas wszystkich Mszy św. odbędzie się błogosławienie gromnic. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za wszystkich zakonników i zakonnice – osoby, które zdecydowały się pójść drogą życia konsekrowanego, a w sposób szczególny za Siostry Pasjonistki i za Siostry Pasterzanki mieszkające na terenie parafii.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlitwy w intencji kapłanów „Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus”. W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30.
  • Od przyszłej soboty 3.02 wznowione zostaną zbiórki ministrantów – co tydzień w sobotę o godz. 11:00. Zapraszamy nowych kandydatów, również przed I Komunią Świętą.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Daniela Włodarczyk, Krystyna Adamowska i Sylwester Banachowicz, polecamy ich miłosierdziu Bożemu.