• Dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych dzisiaj o godz. 16.00. Gorzkie Żale dzisiaj o godz.17.45, Droga Krzyżowa w piątek dla  dzieci o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.00- po Mszy św. wieczornej.
  • Grupa Charytatywna Rozprowadza świece na stół wielkanocny. Nabywając je wspieramy różne dzieła miłosierdzia. Na stoliku przy prasie religijnej znajduje się puszka na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zachęcamy do wsparcia w ramach jałmużny wielkopostnej.
  • Jest kolejna możliwość pomocy Ukrainie: Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Przynieś karton  wypełniony  produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji. Tak przygotowane paczki zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni   kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień. Kto pragnie przygotować taką paczkę może odebrać karton od Siostry Bogusi i otrzymać bardziej szczegółowe informacje. Przygotowane paczki prosimy dostarczyć na salkę w plebani w najbliższa sobotę od godz. 9.00 do 11.00.
  • W najbliższy czwartek 31 marca po Mszy św. wieczornej o 19.00 odbędzie się koncert pasyjny: Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu. Wykonanie Jerzy Zelnik, towarzyszy zespół muzyczny Baltik Neapolis Orchestra i oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona. Informacje na tablicy ogłoszeń.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek pierwszy miesiąca – dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, spowiedź od 14.45. W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30 w kaplicy.
  • Rekolekcje wielkopostne: Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Jest to czas szczególnej łaski dla całej parafii. Przygotowujemy się do rekolekcji przez modlitwę i takie planowanie naszych codziennych zajęć, abyśmy mogli uczestniczyć w tych duchowych ćwiczeniach. Nauki rekolekcyjne na Mszach świętych w niedzielę. Dokładny program jest na tablicy ogłoszeń Rekolekcje poprowadzi Ks. Witold Seredyński. Modlimy się w intencji ks. Witolda i za siebie nawzajem o łaskę owocnego przeżycia czasu rekolekcyjnej odnowy ducha.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Żurawska, którą  ogarniamy modlitwą: Wieczny odpoczynek

 

Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.