• Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw  o powołania kapłańskie i zakonne obchodzony pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa. W tym tygodniu w sposób szczególny modlimy w tych intencjach..
  • Dzisiaj po raz pierwszy do Komunii św. przystąpi  grupa dzieci z trzecich klas Szkoły Podstawowej z naszej parafii. Pamiętajmy o nich  i ich rodzicach w naszych modlitwach. Z racji I Komunii św. tych dzieci prosimy naszych parafian nie związanych osobiście z tą uroczystością, aby zechcieli przyjść na Mszę św. o innej godzinie, zostawiając miejsce dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
  • Tak jak w każdą drugą niedzielę miesiąca Grupa Charytatywna  przyjmuje ofiary dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Serdeczne dziękujemy za każdy gest pomocy i solidarności z naszymi ubogimi.
  • W piątek 13 dzień miesiąca kolejne nabożeństwo fatimskie, początek nabożeństwa o godz. 17.30: modlitwa różańcowa w intencjach, które możemy składać do puszki przy prasie religijne, następnie uroczysta procesja wokół kościoła i Msza św.
  • Za tydzień odbędzie się kanonizacja bł. Karola de Foucauld, podczas nabożeństw majowych odprawiamy nowennę przed kanonizacją.
  • Prośba o mieszkanie dla rodziny z Ukrainy: chory na nowotwór nerki mężczyzna jego żona i córka z wnuczką na pół roku poszukują pokoju (chcą wrócić na Ukrainę po leczeniu) w Warszawie lub w okolicy, gdyż chory musi jeździć na  dializy i chemię. Wynajem za odpłatnością.
  • Prasa religijna do nabycia. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z nagraniem kolejnego fragmentu Pisma św.
  • W tym tygodniu obchodzimy w liturgii: jutro uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski, w sobotę święto Macieja Apostoła imieniny naszego księdza Macieja.

W minionym czasie odeszli do wieczności: Wanda Burzyńska, Ryszard Kuflewski i Tadeusz Rębiś; zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.