1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się w intencji diakona Adama i naszego parafianina diakona Mikołaja, którzy za miesiąc otrzymają święcenia kapłańskie. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  2. Papież Franciszek zdecydował, ze beatyfikacja sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września w Warszawie. Poinformował o tym metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz, w specjalnym komunikacie. Módlmy się o dobre przygotowanie do tej uroczystości. Przypomnieniem niech będzie wystrój Grobu Pańskiego, przy którym możemy trwać na modlitwie.
  3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedzieli i dni powszednie o godz. 18.00.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia o godz. 17.30 zakończy się wspólnym odśpiewanie litanii do matki Bożej.
  5. Przypominamy, że dodatkowe Msze św. w naszej parafii SA odprawiane: o godz. 9.20, 10.40, 16.00, 17.00. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w kaplicy od godz. 15.00.
  6. Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Anna Markowska i Wojciech Marasek; zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzień dzisiejszy i najbliższy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej