• Nabożeństwo majowe w niedziele i w dni powszednie będzie odprawiane o godz. 18.00.
  • Przypadającą na dzień dzisiejszy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z racji niedzieli wielkanocnej przeżywaliśmy w dniu wczorajszym. W dniu dzisiejszym 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – modlimy się w intencji naszej Ojczyzny o pokój, zgodę i mądre, dojrzałe przeżywane obecnej sytuacji związanej z epidemią kononawirusa.
  • Dzisiaj, w czwartą niedzielę wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, Kościół obchodzi 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będzie przebiegał pod hasłem “Wielka Tajemnica Wiary”. Podczas całego tygodnia  będziemy się modlić o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Naszą modlitwą ogarniamy Mikołaja, który przygotowuje się do święceń diakonatu.
  • Za kapłanów modli się w sposób szczególny Misja św. Teresy. Najbliższe spotkanie modlitewne odbędzie się najbliższy czwartek w ramach nabożeństwa majowego o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Floriana, w środę święto św. Filipa i Jakuba Apostołów, w piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Leokadia Trześniowska, którą polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.