• Dziś o północy Msza św. zwana „Pasterką”. Matka Boża rodzi Jezusa w ubogiej stajence, a ofiary złożone podczas tej mszy będą przekazane na Dom Samotnej Matki. A po mszy można zostań na parafialne dzielenie się opłatkiem.

 • W gablotach i w przedsionku umieszczony jest plan Wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy 27 grudnia. Dodatkowo na osobnej kartce jest spis alfabetyczny ulic i daty odwiedzin. Oraz osobna kartka na przyszły tydzień, gdzie podano szczegółowy plan. Kto chciałby zmienić datę odwiedzin prosimy to zgłosić do zakrystii lub mailowo. W czasie trwania kolędy w sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt z księżmi bezpośrednio po porannych mszach świętych.

 • Bardzo serdecznie zapraszamy na 31 grudnia na uroczystą mszę o 13:00 w Niedzielę Świętej Rodziny małżeństwa pragnące uczestniczyć w obrzędzie odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Natomiast o 17:30 Adoracja dziękczynna na zakończenie roku, a o 18:30 msza św. za Parafian.

 • W przedsionku kościoła stoi Choinka Nietrafionych Prezentów. Jeśli otrzymałeś dwa takie same prezenty, lub wiesz, że będą zalegały na półce możesz zostawić je pod choinką. Nie muszą być ładnie zapakowane, a i tak Parafialny Caritas znajdzie dla nich szczęśliwych odbiorców.

 • Ks. Proboszcz chciałby serdecznie podziękować wszystkim za wiele dobra danego innym w czasie Adwentu.

  Po pierwsze dzielnym dzieciom i ich rodzicom za liczną obecność na porannych mszach. Ks. Bartoszowi za poprowadzenie Rorat i wszystkim jego pomocnikom z tymczasowej kawiarenki: klerykowi Arkowi i siostrze Małgosi, a w szczególności Panu Krzoskowi za ofiarowanie przepysznych słodkich bułeczek i innych smakołyków.
  Dziękuję siostrze Małgorzacie i jej pomocnikom za zorganizowanie pomocy dla najbardziej potrzebujących. Blisko 50 osób odebrało paczki żywnościowe, a w ostatni wtorek kilkadziesiąt osób uczestniczyło w przygotowanej Wigilii. Niech Pan Bóg wynagradza i błogosławi wszystkim darczyńcom, którzy w czasie Adwentu pomagali innym, bo było wiele próśb o pomoc materialną.
  Niech Duch Święty obdarza darami siostrę Jadwigę, ks. Janusza, Młodzieżową Wspólnotę i wszystkich zaangażowanym w dekoracje Kościoła na Święta.

 • Zapraszamy do świątecznej lektury czasopism. Nieznacznie droższe, ale z dodatkami, gdyż do Gościa dołączono audiobook, a do Niedzieli kalendarz. Są czasopisma dla dzieci z dołączoną stajenką, jak i nowy Kwartalnik Niedzieli.

Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.