• W czwartek  Wigilia Bożego Narodzenia.  Nie będzie  Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.  Tradycyjnie możemy w tym dniu zachować post. Wieczerzę wigilijną należy rozpocząć od wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa Chrystusa.
  • W tym roku z racji rygorów sanitarnych i ograniczonej ilości osób uczestniczących na Mszy św. „Pasterka” odprawiana będzie: o godz. 22.00  i  o północy. Przed Mszą św. o północy będziemy czuwać na modlitwie od godz. 23.20. Zapraszamy do wcześniejszego przyjścia do kościoła aby we wspólnej modlitwie Liturgią Godzin oczekiwać na przyjście Zbawiciela. W związku z tym podziałem na dwie różne godziny wychodząc z kościoła prosimy zabrać karteczkę z odpowiednią godziną, która będzie potrzebna aby uczestniczyć w „Pasterce”.
  • Przypominamy, że w dni świąteczne i w niedziele do odwołania odprawiamy dodatkowe Msze św.: 9.20; 10.40 i 16.00. W ten sposób pragniemy umożliwić udział w Eucharystii jak największej ilości osób
  • Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii.
  • W kaplicy jest do obejrzenia wystawa ukazująca cuda eucharystyczne. Jest sześć tablicy, na których możemy zobaczyć i odczytać opisy cudów jakie miały miejsce w Sokółce i w Legnicy i w Wenezueli. Co pewien czas tablice będą zmieniane by przedstawić panoramę cudów eucharystycznych, które miały miejsce w różnym czasie na całym świecie. Jest inicjatywa oddolna, za którą serdecznie dziękuję.
  • Dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych za tydzień 27 grudnia o godz. 16.00.
  • W dniu 29 grudnia przypada 4 rocznica śmierci ks. Kanonika Ireneusza Jędryszka Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w niedzielę 27 grudnia o godz. 10.00.
  • Prasa religijna do nabycia: wydanie świąteczne tygodnika „Idziemy” z załączonym kalendarzem i obrzędem wieczerzy wigilijnej i kolędami. Pozostałe tygodniki będą do nabycia w święta.

W minionym tygodniu odszeli do wieczności śp. Zdzisław Puchała i Krystyna Wolak; zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy  dzień i na najbliższe dni świąteczne uroczystości Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Gościom i Parafianom obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.  Starajmy się przyjąć i przeżyć ten obecny czas z ufnym powierzaniem siebie i swoich najbliższych Bożej Opatrzności. Niech pokój Nowonarodzonego Pana wypełnia nasze serca i a Światło betlejemskiej nocy rozprasza mroki naszego życia i napełni nas nadzieją.