• Jutro  Wigilia Bożego Narodzenia.  Nie będzie  Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.  Tradycyjnie możemy w tym dniu zachować post. Wieczerzę wigilijną należy rozpocząć od wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa Chrystusa. Msza św. o północy zwana „pasterką” zostanie poprzedzona modlitewnym czuwaniem od godz. 23.30. Zapraszamy do wcześniejszego przyjścia do kościoła aby we wspólnej modlitwie Liturgią Godzin oczekiwać na przyjście Zbawiciela.
  • Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas akcji  „Bądź aniołem, podaruj anioła”. Cały dochód jest przeznaczony na potrzeby przedszkola w Kongo, które prowadzi Siostra Agnieszka ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Podziękowania dla wszystkich, którzy odpowiedzieli na prośbę Grupy Charytatywnej i akcję „Anioł”.
  • Dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych za tydzień 30 grudnia o godz. 16.00.
  • W tym tygodniu przypada 2 rocznica śmierci ks. Kanonika Ireneusza Jędryszka Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w drugi dzień świąt 26 grudnia o godz. 10.00 i 30 grudnia o godz. 10.00.
  • Wizytę duszpasterską – kolędę – rozpoczniemy  27 grudnia. W tym roku nie będziemy rozsyłać indywidualnych zawiadomień do każdej rodziny. Informacja na tablicy ogłoszeń o planie kolędy będzie wywieszona na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej zalesiedolne.pl. W ogłoszeniach będziemy informować o planie kolędy na najbliższy tydzień.
  • Prasa religijna do nabycia: wydania świąteczne wszystkich tygodników w podwyższonej cenie, do „Niedzieli” jest dołączona płyta razem ze śpiewnikiem z kolędami i kalendarz ścienny.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności Elżbieta Głowacka i Halina Pęcicka, zmarłe polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy  dzień i na najbliższe dni świąteczne uroczystości Bożego Narodzenia życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.