• Dzisiaj przypada Niedziela Słowa Bożego, która ma nam pomóc w przyjmowaniu tego Bożego daru do naszego życia i w kształtowaniu nim naszych postaw chrześcijańskich. Papież Franciszek napisał: Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących”  stwierdza Ojciec Święty. Niech też przez kolejne niedziele i dni powszednie roku czytanie Pisma Świętego stanie się naszym dobrym zwyczajem, bowiem „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych””,
  • W związku z Niedzielą Słowa Bożego pragnę poinformować, że jest taki Dom Formacji Biblijnej, który prowadzą księża Salwatorianie w Krakowie . Z ich posługi korzystają także nasi parafianie. Obecnie ten dom jest rozbudowywany, aby można było przyjąć większą ilość osób w odpowiednich warunkach. Możemy wesprzeć materialnie rozbudowę tego tak bardzo ważnego i potrzebnego Domu rekolekcyjnego. Przy wyjściu obok prasy religijnej jest puszka, do której można złożyć ofiarę.
  • W liturgii najbliższego tygodnia obchodzimy: jutro wspomnienie św. Franciszka Salezego, we wtorek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, w środę  św. Tymoteusza i Tytusa w piątek św. Tomasza z Akwinu.
  • Za tydzień  Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o godz. 16.00
  • Za tydzień będziemy gościć księdza z Ukrainy, który wygłosi do nas Słowo Boże i będziemy mogli wesprzeć jego apostolską posługę.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Stefania Derentowicz, którą polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.