• Dzisiaj przypada Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek napisał: „ niedziela ta ma się przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego./…./Papież podkreśla, że…. dla zrozumienia Pisma Świętego konieczne jest odczytywanie go w perspektywie wydarzenia Chrystusa, a jednocześnie wydarzenia Misji Jezusa i Jego Kościoła należy odczytywać w świetle Pisma Świętego.” Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących”  stwierdza Ojciec Święty.
  • W najbliższy czwartek 28 stycznia w ramach przygotowań do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w naszym kościele nabożeństwo różańcowe w kaplicy o 17.30 i uroczysta Msza św.. Zapraszamy naszych parafian do udziału w tej mszy św.
  • Przypominamy, że w tym roku z racji pandemii odwiedzamy rodziny na osobiste zaproszenie. Kto miałyby życzenie spotkania z duszpasterzem, zapraszamy do zakrystii by umówić się na spotkanie.
  • W liturgii najbliższego tygodnia obchodzimy: jutro święto nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, we wtorek św. Tymoteusza i Tytusa w czwartek św. Tomasza z Akwinu.
  • Za tydzień Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych dzisiaj o godz. 16.00
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Hanna Łuczak i ………..Bieliński;  zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.