• Gorzkie Żale dziś o godz. 17.45.  Droga Krzyżowa w piętek dla  dzieci o godz. 17.30. Dla młodzieży i dorosłych ok. godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej.
 • W najbliższy piątek  25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym dniu Kościół przeżywa Dzień Świętości Życia, który został ustanowiony przez Episkopat Polski, by budzić wrażliwość sumienia na poszanowanie życia. Kto chciałby się zaangażować w  dzieło adopcji poczętego dziecka może zabrać obrazek z modlitwą i kartkę na wpisanie swoich danych. Kartki znajdują się na stoliku przy prasie religijnej. Zobowiązanie na 9 miesięcy: jedna dziesiątka różańca codziennie, odmówienie tej krótkiej modlitwy.
 • Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z prośbą Ojca św. Franciszka
  W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
  + Stanisław Gądecki
  Arcybiskup Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  Warszawa, dnia 18 marca 2022 roku
 • W naszym kościele w dniu 25 marca Msza św. w intencji pokoju w Ukrainie i Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Sercu Maryi o godz. 17.00
 • Msza św. w intencji ks. Kanonika Ireneusza Jędryszka z racji imienin odbędzie się 25 marca o godz. 18.30
 • Grupa Charytatywna rozprowadza świece na stół wielkanocny. Nabywając je wspieramy różne dzieła miłosierdzia. Na stoliku przy prasie religijnej puszka na pomoc uchodźcom z Ukrainy – jałmużna wielkopostna. dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w pomoc naszym Siostrom i Braciom składamy serdecznie podziękowania.
 • Za tydzień – ostatnia niedziela miesiąca –  dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych o godz. 16.00.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Wacław Gorzkowski, Aleksander Pudzianowski i Sławomir Majewski; zmarłych  ogarniamy modlitwą: Wieczny odpoczynek

 

Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.