• Rozpoczynamy dzisiaj nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w niedziele i w dni powszednie  o godz. 18.00. Starajmy się tak planować wyjście na nabożeństwo, aby po jego zakończeniu pozostać na Mszy św.
  • Dzisiaj także rozpoczynamy XIV Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Szósty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Łukasza.
  • Za tydzień będziemy przeżywać w naszej parafii I Komunię św. podczas Mszy świętych o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Z racji I Komunii św. Prosimy naszych parafian nie związanych osobiście z tą uroczystością, aby zechcieli przyjść na Mszę św. o innej godzinie, zostawiając miejsce dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Modlimy się w intencji dzieci i ich rodziców.
  • W najbliższy wtorek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca modlitwy w intencji kapłanów – Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus – godz. 18.00 podczas nabożeństwa majowego. Pierwszy piątek – chorych odwiedzimy przed południem – dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Spowiedź od 14.45.  W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.30.
  • Ogłoszenie dla osób, które wcześniej z różnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania w najbliższą niedzielę 8 maja o godz. 17.00 w salce w plebanii.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. Na stoliku przy prasie religijnej  jest nowy numer miesięcznika „Różaniec”.

Na dzień dzisiejszy i najbliższy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.