• W dniu dzisiejszym przeżywamy w kościele Niedzielę Biblijną, która rozpocznie XIII Tydzień Biblijny (18.04-24.04.2018). Wydarzenie, któremu towarzyszą słowa: “Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Piąte narodowe Czytanie Pisma Świętego swoim hasłem nawiązuje do programu duszpasterskiego, który wprowadza wiernych w tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. “Chrystus zaprasza wszystkich swoich uczniów, aby podczas  Uczty ofiarnej przyjmowali Chleb z nieba pod dwiema postaciami: Ewangelii i Eucharystii” – tłumaczy biblista ks. Witczyk.
  W naszej parafii w Niedzielę Biblijną na stoliku obok prasy religijnej znajdują się w koszyku karteczki z różnymi fragmentami Pisma św. Uważna lektura  powinna nam towarzyszyć podczas indywidualnej modlitwy w domu. Mamy nadzieję, że stanie się to zachętą do częstego sięgania po Biblię, nie tylko po krótkie fragmenty i nie tylko „od święta”.
  Zapraszamy też wszystkich chętnych na spotkanie w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej do kaplicy na „Lectio divina” z ewangelią św. Marka.
 • Przypominamy, że nasz parafianin diakon Mikołaj Rafał Derentowicz syn Pawła i Urszuli ma przyjąć święcenia kapłańskie 29 maja 2021 roku. Ogarniamy Diakona Mikołaja naszą modlitwą
 • W związku z przedłużeniem rygorów sanitarnych prosimy o zastosowanie się do poprzednich ustaleń dotyczących naszego kościoła: podczas Mszy św. w naszym kościele  może przebywać równocześnie do 40 osób (biorąc pod uwagę metraż naszej świątyni). Wierni powinny zachować bezpieczną odległość między sobą i zasłonić maseczką usta i nos.
 • Dodatkowe Msze św. w naszej parafii: o godz. 9.20, 10.40, 16.00, 17.00. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w kaplicy od godz. 15.00.
 • W najbliższy piątek 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. W tym dniu mimo piątku możemy spożywać pokarmy mięsne.
 • Składamy najlepsze życzenia Siostrze Bogusławie, która dzisiaj obchodzi imieniny. Dziękujemy za jej posługę w naszym Caritasie, ogarniamy modlitwą i życzymy wielu łask Bożych na dalszej drodze realizacji powołania.
 • Za tydzień w niedzielę Dobrego Pasterza taca na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 • Ogłoszenie dotyczące powszechnego spisu ludności. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Benedykt Gostkowski, którego polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Jeszcze raz  serdecznie dziękujemy za różne inicjatywy wspierania materialnego naszej parafii. „Bóg zapłać”. Wszystkim naszym Gościom i Parafianom życzymy pokoju ducha i wielu Bożych łask płynących od Chrystusa Zmartwychwstałego. Matka Boża Wspomożycielka Wiernych niech nas wspomaga i otacza swoją macierzyńską opieką w tym czasie zmagań z epidemią. Wspierajmy się nawzajem życzliwością i modlitwą.