• Porządek Mszy św. dzisiaj podobnie jak w każdą niedzielę i tak jak w ubiegłych tygodniach dodatkowo o godz. 9.20, 10.40 i o 16.00
  • W dniu dzisiejszym przeżywamy w kościele Niedzielę Biblijną, która rozpocznie XII Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Zaplanowane wydarzenia zakończą się w sobotę 2 maja. „…Słowo Boże ukształtowało naszą tożsamość jako Polaków i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia. Także w obecnym czasie, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z pandemią o globalnym zasięgu, niesie ono siłę zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha Świętego, motywuje do służby i do poświęcenia. Serdecznie zachęcamy do tego, abyśmy w naszych parafiach w czasie XII Tygodnia Biblijnego i IV Narodowego Czytania Pisma Świętego dzielili się nawzajem skarbem Ewangelii”.
  • W tym tygodniu 1 maja przypada I piątek miesiąca – dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Jednocześnie w tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w niedziele i w dni powszednie o godz. 18.00. Pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej w kościele o godz. 17.30.
  • Przypominamy informacje dotyczące uczestnictwa w zgromadzeniach liturgicznych w związku z nowymi wytycznymi: w naszym kościele  może przebywać równocześnie do 50 osób: 10 osób w kaplicy i 40 w kościele  (biorąc pod uwagę metraż naszej świątyni). Osoby te powinny zachować bezpieczną odległość między sobą – 2 metry oraz posiadać zakrytą twarz (według przepisów ogólnych). Zasłaniać usta i nos powinni więc wszyscy wierni, którzy są w kościele zebrani na liturgii, oraz na modlitwie osobistej, oprócz celebransa sprawującego Mszę św. Twarz odsłaniamy przy przyjmowaniu Komunii. Zaleca się, przyjmować Komunię św. na rękę.
  • Za tydzień w niedzielę Dobrego Pasterza  taca na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Warszawie.
  • W najbliższy wtorek 28 kwietnia w ramach przygotowań do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w naszym kościele nabożeństwo  różańcowe w kaplicy o 17.30 i uroczysta Msza św.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Wziątek i Adam Bunalski, zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzień dzisiejszy i najbliższy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.