• Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi  ks. Paweł Siedlanowski. Naszą modlitwą starajmy się ogarnąć całą naszą parafię Księdza Pawła, aby te dni rekolekcyjnej odnowy dobrze przygotowały nas na nadchodzące święta.
  Nauki rekolekcyjne:
  Dorośli:- poniedziałek, wtorek i środa: Msza św. z nauką o godz. 6.45, 10.00 i 18.30 i 20.00 Na godzinę 20.00 zapraszamy młodzież licealną i studiującą i wszystkich, którzy nie będą mogli być wcześniej. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  Spowiedź rekolekcyjna już  przewidywana jest w poniedziałek i w wtorek. We wtorek będzie większa liczba kapłanów. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Postarajmy się skorzystać z obecnego czasu łaski, by spokojnie bez pośpiechu i wystawania w kolejce przeżyć sakrament Bożego Miłosierdzia.
 • Grupa Charytatywna rozprowadza świece wigilijne. Nabywając je  włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Kosz adwentowy znajduje się przy wejściu do zakrystii.
 • Podobnie jak w ubiegłych latach, także w tym roku kontynuujemy akcję świąteczną „Bądź aniołem, podaruj anioła”.  Dziękuję naszym parafiankom za tak wspaniałą inicjatywę.  Cały dochód jest przeznaczony na potrzeby przedszkola w Kongo, które prowadzi S. Agnieszka ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Zachęcamy do zatrzymania się przy stoisku i zainteresowanie.
 • Siostry Pasterzanki zapraszają Stowarzyszonych Rodziny Pasterzańskiej  na świątecznie spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w domu Sióstr przy ulicy Jasnej 2 w Zalesiu Dolnym.
 • W opłatki możemy się zaopatrzyć w zakrystii
 • Prosimy o zainteresowanie prasą religijną, do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z kolędami.

W tym tygodniu odeszły do wieczności: Czesława Kado i Beata Szymańska, której pogrzeb odbędzie się jutro 12.00; zmarłe polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień  życzymy naszym parafianom i wszystkim gościom  Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.