• W najbliższy poniedziałek 17 stycznia będziemy obchodzić XXV Dzień Judaizmu po d hasłem : Pod hasłem „Moje myśli nie są myślami waszymi” zaczerpniętym z Księgi Izajasza (Iz 55,8).
  • Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan w tym roku pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań na całym świecie będą się spotykać na nabożeństwach ekumenicznych. Niechaj  ta troska o jedność chrześcijan stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych.
  • W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy :jutro św. Antoniego Opata,  w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, w piątek św. Agnieszkę.
  • Przypominamy ogłoszenie dotyczące wizyty duszpasterskiej: w tym roku z racji pandemii spotkania kolędowe będą się odbywać z rodzinami na zasadzie osobistych zaproszeń. W tym tygodniu kończymy wizyty duszpasterskie, jeśli ktoś pragnie jeszcze zaprosić księdza to można to uczynić wrzucając kartkę do puszki przy prasie religijnej lub wpisać na stronie parafialnej.
  • W środę odbyło się kolejne spotkanie synodalne. Pragniemy włączyć w to wydarzenie większa ilość osób, dlatego przygotowaliśmy ankietę, którą możemy zabrać ze stolika po prawej stronie wychodząc z kościoła. Wypełnioną ankietę będziemy mogli składać do specjalne skrzynki.
  • Kolejne spotkanie biblijne odbędzie w środę 19 stycznia po Mszy św. wieczornej w kaplicy.
  • Ogłoszenie ważne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych przymiarka strojów komunijnych w najbliższą sobotę 22 stycznia w salce w plebanii od godz. 9.00 chłopcy a od 9.30 dziewczynki. Podczas przymiarki wpłacana jest zaliczka 50 zł od stroju chłopca a 70 zł od dziewczynki. Model stroju ten sam co w ostatnich latach.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. Możemy nabyć książkę ks. Józefa Augustyna  „ Wiara i miłość. W czasach wielkich wyzwań”

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marian Bajek, Andrzej Lewandowski i Kazimierz Skowron; zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.