• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIV Dzień Judaizmu po d hasłem : „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15).
  • Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”, zaczerpniętym z ewangelii św. Jana (J 15, 5-9). Wierni różnych Kościołów modlą się o jedność wyznawców Jezusa Chrystusa. Niechaj  ta troska o jedność chrześcijan stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych.
  •  W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w czwartek św. Agnieszkę.
  •  Przypominamy ogłoszenie dotyczące wizyty duszpasterskiej: w tym roku z racji pandemii spotkania kolędowe będą się odbywać z rodzinami na zasadzie osobistych zaproszeń. Zapraszamy do zapisów w zakrystii lub telefonicznie. Termin wizyty będziemy potwierdzać telefonicznie w przeddzień spotkania. Pragnę podkreślić, że osoby mające obawy, co do zdrowia swojego lub swoich bliskich przełożą wizytę na następny rok. Przypominamy, że istotą tego spotkania jest wspólna modlitwa i błogosławieństwo rodziny. Z racji ograniczeń wizyty będą krótkie. Również zwyczajowe ofiary składane przy tej okazji można będzie złożyć na tacę.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.