• Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.45.  Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci –  o godz. 17.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.
  • Przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Możemy wesprzeć naszych misjonarzy i misjonarki z Polski, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszki obok prasy religijnej.
  • Wszyscy przeżywamy ból i cierpienia naszych Sióstr i Braci z Ukrainy spowodowanych tą straszliwą wojną. Jednoczymy się solidarnie w modlitwie i poprzez działania niosące konkretną pomoc uchodźcom. Nie ma w Polsce takiego miejsca gdzie by nie pomagano poszkodowanym z Ukrainy. Ważne jest aby i dzisiaj każdy z nas pomyślał na ile może pomóc uchodźcom którzy są może w naszym sąsiedztwie, bardzo blisko nas. Jeszcze raz zapraszamy chętnych do różnorakiej pomocy Kontakt przy stoliku Caritasu. Ciągle możemy zgłaszać kto jeszcze może przyjąć do siebie uchodźców z Ukrainy. Tym wszystkim którzy otworzyli swoje domy i serca dziękujemy i składamy Bóg zapłać. W INTENCJI POKOJU CODZIENNIE ZAPRASZAMY NA RÓŻ ANIEC PRZED MSZĄ ŚW. O GODZ 18.00
  • Dzisiaj tak, jak każdego 13 dnia miesiąca modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej na Mszy św. o godz. 18.30.  „Duchowa łączność różańcowa w dniu fatimskim jest bardzo ważna w czasie wojny” mówi. ks. Andrzej Draws, proboszcz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach na Ukrainie. Określa tę modlitwę jako broń duchową, mogącą zwalczyć zło. „Dlatego wzywam do tej modlitwy, odpowiadajmy na zaproszenie Maryi. Różaniec to oręż pokonujący wojnę. Zachęcam do Różańca nas tu, na Ukrainie, ale też kieruję apel do całego świata, abyśmy się wspólnie modlili o pokój w dniu fatimskim” – wzywa kapłan
  • Dziś przypada także 9. rocznica wybory Ojca św. Franciszka na stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
  • W sobotę, 19 marcaprzypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W tym dniu jest organizowana modlitwa: Różaniec o „ pokój i uwolnienie od działania złego władających narodami”. Spotykamy się na Placu przy kościele św. Anny w Piasecznie, 19 marca godz. 20:30. Afisze na tablicy ogłoszeń
  • Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca Grupa Charytatywna przyjmuje ofiary dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Serdecznie Bóg zapłać za każdy gest wsparcia potrzebujących.
  • Ogłoszenie ważne dla rodziców dzieci, które się przygotowują do I Komunii św.: odbiór strojów komunijnych w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Natomiast w niedzielę  20 marca dla tych dzieci i ich rodziców Msza św. o godz.16.00.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

Na dzień dzisiejszy i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.