• Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego to także święto patronalne Caritas….świat nieustannie potrzebuje świadków miłosierdzia, ludzi wrażliwych i serdecznych, którzy zmieniają swoje środowiska w miejsca, gdzie miłość miłosierna staje się rzeczywistością przywracającą nadzieję, gdzie nie zapomina się o tych najbardziej wykluczonych i potrzebujących pomocy. Wśród świadków Bożego miłosierdzia na szczególną uwagę zasługują – wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych i Akademickich Kół Caritas, ale też wszyscy ludzie dobrej woli. Dziękuję za Waszą wrażliwość i empatię, za Wasze zaangażowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. To dzięki Wam tak wiele osób doświadcza radości spotkania z ludźmi o dobrym i otwartym sercu, którzy, napełnieni miłością Boga, ofiarują ją innym.  (z listu biskupów). Pomoc potrzebującym jest sprawą nas wszystkich.  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działalność naszego parafialnego Caritasu i wszystkim naszym parafianom, którzy systematycznie włączają się  materialnie w pomoc dla najbardziej potrzebującym  z naszej parafii.
  • Dzisiaj  Grupa Charytatywna przyjmuje ofiary dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za  złożone ofiary.
  • W naszym kościele dzisiaj z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy w sposób szczególny wszystkie Wspólnoty Różańcowe.
  • W Najbliższą środę po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie biblijne.
  • Kandydaci do bierzmowania grupa z klas VIII mają spotkanie razem z rodzicami w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Halina Stegienka, którą polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek….

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień naszym Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.