• Niedziela Bożego Miłosierdzia, ustanowiona przez św. Jana Pawła II, przypada zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Jest to jednocześnie patronalne święto Caritas i dzień otwierający Tydzień Miłosierdzia, czas uważnego wsłuchiwania się w potrzeby ludzi najbiedniejszych, bezdomnych, chorych i samotnych oraz uciekających przed wojną. Caritas postanowiła uczynić z tego dnia święto dobroczynności, które przyjęło nazwę Dzień Dobra. Jest to szczególna okazja, aby podziękować Bogu za wszystkich, którzy na różne sposoby pielęgnują i praktykują wyobraźnię miłosierdzia. Z szacunkiem i wdzięcznością pamiętamy o tysiącach osób, które na stałe pracują w szeregach Caritas Diecezjalnych. Ich pełna oddania praca, wrażliwość serca powodują, że wolontariat jest możliwy i skuteczny. Obecnie kiedy przeżywamy wojnę w Ukrainie wiele osób zaangażowało się w pomoc uchodźcom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działalność naszego parafialnego Caritasu i wszystkim naszym parafianom, którzy tak ofiarnie zaangażowali w różnorodną pomoc dla naszych Sąsiadów z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie włączają się  materialnie w pomoc dla najbardziej ubogich  z naszej parafi.
    Pomagamy systematycznie rodzinie  poszkodowanej podczas wojny w Syrii w ramach programu „Rodzina rodzinie”. Możemy złożyć ofiary na ten cel do puszki przy prasie religijnej.
  • W naszym kościele dzisiaj z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy w sposób szczególny wszystkie Wspólnoty Różańcowe.
  • Przypominamy, że dzisiaj odbędzie się w naszym kościele po Mszy św. wieczornej ok. 19.30 koncert w ramach kolejnej edycji festiwalu im. Witolda Maliszewskiego, z programie kwintety fortepianowe –Nowakowski/Schubert.
  • W poniedziałek przypada święto św. Marka, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, w piątek św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.
  • Za tydzień w niedzielę 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, na które zapraszamy przez cały miesiąc o godz. 18.00.
  • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Mirkowska, którą polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień naszym Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.