• Dzisiaj obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego, jest to także patronalne święto Caritas. „Tegoroczny Tydzień Miłosierdzia jest wyjątkowy ze względu na bardzo trudną sytuację w Polsce i na świecie z powodu epidemię. Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, na którego beatyfikację w tym roku oczekujemy, w jednym ze swoich listów pasterskich na Tydzień Miłosierdzia powiedział: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. To jakże ważne stwierdzenie niezłomnego Pasterza Kościoła w Polsce zostało wybrane na hasło tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia w tym trudnym czasie. Niech nauczanie Prymasa Tysiąclecia na nowo stanie się dla nas duchową siłą, żywym wzorem, zachętą i drogowskazem, szczególnie w pełnieniu dzieł miłosierdzia…”
    Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działalność naszego parafialnego Caritasu: ks. Leszkowi, Siostrze Bogusławie i Grupie Charytatywnej i wszystkim naszym parafianom, którzy systematycznie włączają się  materialnie w pomoc dla najbardziej potrzebującym  z naszej parafii. I dzisiaj tak jak każdą II niedzielę miesiąca możemy składać ofiary dla najbardziej potrzebujących.
  • Pragniemy poinformować, że nasz parafianin diakon Mikołaj Rafał Derentowicz syn Pawła i Urszuli ma przyjąć święcenia kapłańskie 29 maja 2021 roku. Ogarniamy Diakona Mikołaja naszą modlitwą.
  • Przypominamy że w związku z zaostrzeniem rygorów sanitarnych podczas Mszy św. w naszym kościele  może przebywać równocześnie do 40 osób (biorąc pod uwagę metraż naszej świątyni). Wierni powinny zachować bezpieczną odległość między sobą i zasłonić maseczką usta i nos. Są to wymagania, które będą funkcjonować do odwołania!
  • Dzisiaj porządek Mszy św. tak jak w ubiegły świąteczny poniedziałek; dodatkowe Msze św. o godz. 9.20, 10.40, (12.15 tylko dzisiaj) i dzisiaj wyjątkowo o 15.00 (a nie o o16.00), 17.00. Zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy zwłaszcza Koronką do Bożego Miłosierdzia w „godzinie łaski – godzinie miłosierdzia” o 15:00. Z tą praktyką związana jest możliwość otrzymania odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Littak, którego polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za różne inicjatywy wspierania materialnego naszej parafii. „Bóg zapłać”. Wszystkim naszym Parafianom życzymy obfitości Bożych łask płynących od Chrystusa Zmartwychwstałego i pokoju w sercu w tym czasie zmagań z epidemią- zapewniamy Was o naszej bliskości i modlitwie. Niech nam błogosławi Jezus Miłosierny!