Drodzy Parafianie, w czasie Adwentu jest wiele próśb o pomoc materialną. Także i dziś będzie wiele takich ogłoszeń. Dziękuję za waszą hojność wobec potrzebujących, natomiast większym moim pragnieniem jest, byśmy owocnie i pięknie duchowo przygotowali się do Świąt Bożego Narodzenia. Ks. Proboszcz.

 • Dziś możemy materialnie wesprzeć Parafialny Caritas, który także rozprowadza Świece Wigilijne. Możemy zabrać list z prośbą o ufundowanie paczki dla ubogich naszych parafian. Zostało już tylko kilka.
 • Dodatkowo są przygotowane koperty Parafialne. Jest to zaproszenie, aby mieć swój bardzo osobisty wkład w sprawowanie liturgii. Można sfinansować renowacje paten, czy też zakup mszału, paschału lub świec na ołtarz. Dla przykładu 2 świece wypalają się w ciągu tygodnia. Kto wybrał taką kopertę, otrzymuje informacje, w którym konkretnie tygodniu palą się ufundowane świece i może napisać osobistą intencje, którą dołączamy do niedzielnej modlitwy wiernych.
 • Opłatki na stół wigilijny możemy nabywać w zakrystii.
 • Młodzieżowa Grupa Biblijna rozprowadza przy gazetach sianko na Stół Wigilijny. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wspólny ich wakacyjny wyjazd.
 • Nasi sąsiedzi z Warsztatów Terapii Zajęciowej bardzo serdecznie dziękują za życzliwość i okazaną pomoc. Udało się zebrać ponad 11 tysięcy zł.
 • Serdecznie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. A dla zapracowanych będą dodatkowo wieczorne Msze roratnie w środy i w piątki o 18:30. Prosimy, by przynosić ze sobą lampiony.
 • Od dzisiaj do piątku prowadzimy zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego, by wesprzeć misjonarzy. Dwa czerwone kontenery stoją przy bramie wjazdowej na plebanię. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
 • Dziś obchodzimy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Po mszy świętej możemy na ten cel złożyć ofiary do puszek. Ksiądz Proboszcz ma kontakt z parafią w Strefie Gazy. Pomimo ciągłego zagrożenia zarówno ze strony Izraela jak i wykorzystującego cywili Hamasu codziennie w parafii odprawiane są msze święte, gdzie gromadzi się wielu chrześcijan.
 • W przyszłym tygodniu jak co roku możemy uczestniczyć w akcji „Bądź Aniołem” prowadzonej na rzecz pomocy Siostrom od Aniołów w Kongo. Cały dochód ze sprzedaży wyrobów będzie przekazany Siostrze. Aktualnie, ze względu na niezwykle trudny czas wojny domowej Siostra otrzymane środki przeznaczy na dożywianie dzieci oraz pomoc poszkodowanym podczas działań wojennych.
 • W przyszłym tygodniu po mszy o 10:00 zapraszamy na Areopag Parafialny. Jest to otwarte forum z księdzem Proboszczem, gdzie możemy szerzej poruszyć sprawy parafialne, a każdy jest mile widziany.
 • Kleryk Arkadiusz zaprasza w najbliższy piątek o 17:00 na poznawanie Boga dzięki Pismu Świętemu. W salce parafialnej będzie spotkanie Parafialnej Grupy Biblijnej. Zapraszamy wszystkich od 9 do 99 lat.
 • W związku ze zbliżającymi się Świętami siostra Jadwiga prosi o kontakt tych, którzy chcieliby ofiarować choinki do Kościoła.
 • W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek Matki Bożej z Guadalupe, w środę św. Łucji, w czwartek św. Jana od Krzyża.
 • W środę przypada także 13 grudnia. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 17.30. Od Nowego Roku nie będzie mszy o 16:00 dla Kół Różańcowych. Dlatego spotkania i wymiana tajemnic będą każdego 13 po mszy w salce. Msza o 18:30 będzie specjalną mszą zbiorową w zamawianych intencjach przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Intencje dziękczynno – błagalne można podawać w zakrystii albo do Ks. Janusza i będą wpisywane do specjalnej Księgi.

Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych z naszych rodzin i zmarłych parafian: Mieczysława Ociesa, Antoniego Kochan, Wandę Wiśniewską.