• Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi  ks. Dariusz Kozłowski Salezjanin. Naszą modlitwą starajmy się ogarnąć całą naszą parafię i ks. Dariusza, aby te dni rekolekcyjnej odnowy dobrze przygotowały nas na nadchodzące święta.
  Nauki rekolekcyjne:
  dzisiaj nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św., rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą na godz. 13.00, dzieci otrzymają medaliki.
  – w poniedziałek, wtorek i środa: Msze św. z nauką o godz. 6.45, 10.00, 18.30 i 20.00   Na godzinę 20.00 zapraszamy  wszystkich, którzy nie będą mogli być wcześniej
  –  w czwartek  – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie rekolekcji: nauki rekolekcyjne w tym dniu na Mszach św. przed południem o 6.45, 9.00, 11.00, po Mszy św. o godz. 11.00 -wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitewna Godzina Łaski  do 13.00, wieczorem  Msze św. o godz. 18.30 i o godz. 20.00. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  –  Spowiedź rekolekcyjna jest  przewidywana we wtorek i środę od godz. 6.15, i pół godziny przed każdą Mszą św. Będzie większa liczba kapłanów. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Postarajmy się skorzystać z obecnego czasu łaski, by spokojnie bez pośpiechu i w skupieniu  przeżyć sakrament Bożego Miłosierdzia.
 • Grupa Charytatywna rozprowadza świece wigilijne. Jak w latach ubiegłych możemy zabrać list z prośbą o ufundowanie paczki dla ubogich naszych parafian. Kosz adwentowy znajduje się przy wejściu do zakrystii.
 • Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Do puszki na stoliku obok prasy religijnej można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 • Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii.
 • Tak ja w latach ubiegłych podejmujemy akcję świąteczną „Bądź aniołem, podaruj anioła”. Dziękuję naszym parafiankom za tak wspaniałą inicjatywę.  Cały dochód jest przeznaczony na potrzeby przedszkola w Kongo, które prowadzi S. Agnieszka ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Włodzimierz Banasz, Mirosław Zieliński i Zbigniew Szczytowski; zmarłych polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

Na dzisiejszy dzień, na czas rekolekcji i cały adwentowy tydzień życzymy wiele Bożego pokoju, opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, nadziei i ufności pokładanej w naszym Zbawicielu, który nieustannie przychodzi do nas, by razem za nami przeżywać wszystkie wydarzenia naszego życia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.