• Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi  ks. Robert Grzybowski. Naszą modlitwą starajmy się ogarnąć całą naszą parafię i ks. Roberta, aby te dni rekolekcyjnej odnowy dobrze przygotowały nas na nadchodzące święta.
  Nauki rekolekcyjne:
  dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i dla wszystkich, którym taka godzina odpowiada.
  – w poniedziałek i wtorek: Msze św. z nauką o godz. 6.45, 10.00, 18.30 i 20.00   Na godzinę 20.00 zapraszamy  wszystkich, którzy nie będą mogli być wcześniej
  –  w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny: nauki rekolekcyjne w tym dniu na Mszach św. przed południem o 6.45, 9.00, 11.00, po Mszy św. o godz. 11.00 -wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitewna Godzina Łaski  do 13.00, wieczorem  Msze św. o godz. 18.30 i o godz. 20.00. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  –  Spowiedź rekolekcyjna już  przewidywana we wtorek i środę od godz. 6.00, i pół godziny przed każdą Mszą św. Będzie większa liczba kapłanów. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Postarajmy się skorzystać z obecnego czasu łaski, by spokojnie bez pośpiechu i w skupieniu  przeżyć sakrament Bożego Miłosierdzia.
 • Grupa Charytatywna rozprowadza świece wigilijne. Możemy tam nabyć także kalendarze na nowy rok. Są jeszcze listy z prośbą o ufundowanie paczki dla ubogich naszych parafian. Kosz adwentowy znajduje się przy wejściu do zakrystii.
 • Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Do puszki na stoliku obok prasy religijnej można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 • Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii.
 • Po rocznej przerwie podejmujemy na nowo akcję świąteczną „Bądź aniołem, podaruj anioła”. Dziękuję naszym parafiankom za tak wspaniałą inicjatywę.  Cały dochód jest przeznaczony na potrzeby przedszkola w Kongo, które prowadzi S. Agnieszka ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Marianna Gwiazda, Irena Jek i Teresa Górzyńska; zmarłe polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

Na dzisiejszy dzień, na czas rekolekcji i cały adwentowy tydzień życzymy wiele Bożego pokoju, opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, nadziei i ufności pokładanej w naszym Zbawicielu, który nieustannie przychodzi do nas, by razem za nami przeżywać wszystkie wydarzenia naszego życia..