• Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi  ks. Jacek Sereda. Naszą modlitwą starajmy się ogarnąć całą naszą parafię i ks. Jacka, aby te dni rekolekcyjnej odnowy dobrze przygotowały nas na nadchodzące święta. Rekolekcje będziemy przeżywać z uwzględnieniem rygorów sanitarnych, tzn. z ograniczaną ilością osób na Mszy św. Nosimy maseczki i prze wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce. Kościół nasz w dniu wczorajszym został ozonowany.
  Nauki rekolekcyjne:
  dzisiaj dodatkowe Msze św. o godz. 16.00 i 17.00
  – w poniedziałek: Msza św. z nauką o godz. 6.45, 8.00, 10.00 i 18.30 i 20.00   Na godzinę 20.00 zapraszamy  wszystkich, którzy nie będą mogli być wcześniej
  wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny: nauki rekolekcyjne w tym dniu na Mszach św. o 6.45, 8.00, 9.00, 11.00, po Mszy św. o godz. 11.00 -wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitewna Godzina Łaski  do 13.00, ostatnia nauka w tym dniu i zakończenie rekolekcji wieczorem o godz. 20.00. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  Spowiedź rekolekcyjna już  przewidywana jest w poniedziałek i w wtorek. Osoby, które nie będą uczestniczyć w rekolekcjach z różnych powodów, będą mogły przyjść do kościoła w ciągu całego dnia w poniedziałek i we wtorek, przystąpić do spowiedzi i przyjąć komunię św. Postarajmy się skorzystać z obecnego czasu łaski, by spokojnie bez pośpiechu  przeżyć sakrament Bożego Miłosierdzia.
 • Grupa Charytatywna rozprowadza świece wigilijne. Możemy tam nabyć także kalendarze na nowy rok. Są jeszcze listy z prośbą o ufundowanie paczki dla ubogich naszych parafian. Kosz adwentowy znajduje się przy wejściu do zakrystii.
 • Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Do puszki na stoliku obok prasy religijnej można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 • Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii. W zakrystii można się zaopatrzyć w „ Ewangeliarze” na nowy rok.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną. Jest m.in. nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut dla Boga”.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Wanda Nawrot, zmarła polecamy w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek…

Na dzisiejszy dzień, na czas rekolekcji i cały adwentowy tydzień życzymy wiele Bożego pokoju, opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, nadziei i ufności pokładanej w naszym Zbawicielu, który nieustannie przychodzi do nas, by razem za nami przeżywać wszystkie wydarzenia naszego życia..