Wezwanie jakie kieruje do nas nasz Pasterz Kardynał Kazimierz Nycz: “Tragiczna sytuacja w Ukrainie budzi nasze sumienia, wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski, również na teren naszej archidiecezji. Nie możemy być obojętni na ich los.
Dziękujemy za podjęte do tej pory Wasze inicjatywy i konkretną pomoc skierowaną do tych, którzy musieli opuścić swoje domy i swoją Ojczyznę.

W związku z tym zwracam się do Was, Moi Drodzy Parafianie, o udostępnienie, w miarę możliwości, lokali mieszkalnych dla uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych. Proszę zgłosić swoją gotowość w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w celu określenia warunków i możliwości przyjęcia ich w swoich domach”

Na trud chrześcijańskiej pomocy i czas Wielkiego Postu z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Ponawiamy prośbę z ubiegłej niedzieli: jeżeli ktoś mógłby przyjąć osoby z Ukrainy szukające schronienia prosimy o kontakt. Siostra Bogusia jest przy wyjściu z kościoła, z nią można omówić szczegóły. Ponadto prosimy osoby gotowe się włączyć czynnie do pracy organizacyjnej w przyjmowaniu uchodźców. Można zgłaszać swoją gotowość do Siostry.

  • Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.45. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 17.30, dla dorosłych i młodzieży ok. godz.19.00, po Mszy św. wieczornej.
  • Zakończyliśmy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy by chętni – tak jak w ubiegłych latach – wpisywali się do Księgi Trzeźwości, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. W ten zewnętrzny sposób będziemy mogli wyrazić nasze duchowe zaangażowanie na rzecz otrzeźwienia naszego narodu.
  • Na stoliku obok prasy  znajduje się puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego
  • Prosimy osoby, które zamierzają przystąpić do spowiedzi danego dnia, aby zechciały przyjść wcześniej do kościoła, by mogły w spokoju i ciszy głębiej i owocniej przeżyć spotkanie z miłosiernym Zbawicielem.
  • Tak jak w ubiegłym roku możemy nawiedzać kościoły stacyjne Warszawy. Na tablicy ogłoszeń jest wykaz tych kościołów, w których jest możliwość spowiedzi przez cały dzień i osobistej modlitwy.
  • We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  • Za tydzień w niedzielę 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie z racji, że wcześniej będą Gorzkie Żale ograniczy się do Mszy św. za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.30. Kartki z intencjami dziękczynno–błagalnymi możemy składać w ciągu tygodnia do skrzynki przy prasie religijnej.
  • Ponawiamy prośbę: Grupa Charytatywna dzięki składanym przez nas ofiarom może pomagać osobom biednym i bezdomnym. Możemy wesprzeć tę charytatywną działalność przekazując 1% z podatku na Caritas.
  • Prasa religijna do nabycia. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z kolejnym fragmentem Pisma św.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jacek Nader, którego ogarniamy modlitwą: Wieczny odpoczynek…

 

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia.