• Roraty odprawiane będą w naszym kościele codziennie rano o godz. 6.45.
 • W tym tygodniu przypada:
  1 czwartek miesiąca: spotkanie Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus – modlitwa w intencji kapłanów  – o godz. 18.00.
  – W piątek odwiedzimy chorych i starszych przed południem. Przypominamy, że dodatkowa Msza św. w piątek zostanie odprawiona  o 15.00, spowiedź o 14.40. 
 • W sobotę 5 grudnia mszą św. o godz. 18.30 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi  ks. Jacek Sereda. Zdecydowaliśmy, że rekolekcje się odbędą z zachowaniem wymaganych przepisów sanitarnych. W planie rekolekcyjnym powiększyliśmy ilość spotkań by jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w rekolekcjach.  Módlmy się nawzajem za siebie, za naszego rekolekcjonistę ks. Jacka, aby te dni rekolekcyjnej odnowy dobrze przygotowały nas na nadchodzące święta.
  Nauki rekolekcyjne:
  niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 17.00 18.30,
  – poniedziałek: 6.45, 8.00, 10.00, 18.30, 20.00,
  – wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 6.45, 9.00, 11.00, po Mszy św. o godz. 11.00 -wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitewna Godzina Łaski  do 13.00, wieczorem o godz. 18.30 i 20.00 zakończenie rekolekcji.
  Na godz. 20.00  zapraszamy naszych parafian, którzy z racji pracy lub innych obowiązków nie będą mogli uczestniczy ć w godzinach wcześniejszych. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
 • Spowiedź rekolekcyjna już  przewidywana jest w poniedziałek i w wtorek w ciągu całego dnia! Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Postarajmy się skorzystać z obecnego czasu łaski. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w rekolekcjach będą się mogły wyspowiadać w ciągu dnia i przyjąć komunię św.
 • Grupa Charytatywna rozprowadza świece wigilijne. Nabywając je  włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Kto chciałby ufundować paczkę dla biednej rodziny lub bezdomnego można zabrać kopertę z prośbą o konkretne rzeczy (koperty można otrzymać przy stoliku Caritasu). Przy wejściu do zakrystii jest ustawiony kosz adwentowy, do którego można składać słodycze i różne produkty spożywcze na paczki świąteczne do osób ubogich.
 • Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii.
 • Zachęcamy do zainteresowania prasą religijną; do „Gościa Niedzielnego” dołączono kalendarz ścienny, a do tygodników „Idziemy” i „Niedziela” płytę z nagraniem rekolekcji „Oddanie 33”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Halina Ziemińska, Stanisława Pawlak, Grażyna Dąbrowska i Grzegorz Skrzypek; zmarłych ogarniamy naszą modlitwą: Wieczny odpoczynek

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy wiele Bożego pokoju. Niech ten trudny czas pandemii będzie dla nas czasem większego zaufania Panu Bogu i powierzenia się  opiece Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.