1. W najbliższą sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Tradycyjnie możemy w Wigilię zachować post. Wieczerzę wigilijną należy rozpocząć od wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa Chrystusa.

Msza św. o północy zwana „pasterką” zostanie poprzedzona modlitewnym czuwaniem od godz. 23.30. Zapraszamy do wcześniejszego przyjścia do kościoła aby we wspólnej modlitwie Liturgią Godzin oczekiwać na przyjście Zbawiciela.

2. Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii. Możemy jeszcze nabywać świece wigilijne.

3. Trwa zainicjowana przez naszych parafian i dzieci z przedszkola „Bajka” akcja „Bądź aniołem, podaruj anioła”. Przypominamy, że cały dochód jest przeznaczony na potrzeby przedszkola w Kongo, które prowadzi Siostra Agnieszka ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Możesz być aniołem – zachęcamy do zatrzymania się przy stoisku i zainteresowanie.

4. Spowiedź przed świętami: poniedziałek i wtorek jak zwykle od godz. 18.00, środa, czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy o przyjście od godz. 17.00, aby uniknąć tworzenia się później zbyt długiej kolejki.

5. Siostry Pasterzanki zapraszają Stowarzyszonych Rodziny Pasterzańskiej na świątecznie spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w domu Sióstr przy ulicy Jasnej 2 w Zalesiu Dolnym.

6. Dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnot Różańcowych w Nowy Rok o godz. 16.00.

7. Wizytę duszpasterską – kolędę – rozpoczniemy po świętach od 30 grudnia. Szczegóły będą wywieszone jak w latach ubiegłych na tablicy ogłoszeń i dostępne na stronie WWW.

8. Prasa religijna do nabycia: do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest karta z tekstem pomocnym do przeżycia wieczerzy wigilijnej.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zbigniew Kuciński i Zdzisław Matusiak, zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu Wieczny odpoczynek…

Na zbliżające się dni przygotowań do uroczystości Bożego Narodzenia życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.